Hak Kuldan İntikamını Kul ile Alır
Dini İrfanı Bilmeyen Bunu Kul Etti Sanır.....


2 Haziran 2011 Perşembe

ÜÇ AYLAR VE REGAİB KANDİLİ

Regaib Kandilinde biz Müslümanlar ne yapmalıyız?
Bu geceyi ibadetle ihya etmenin sevabı pek çoktur.   Allah (c.c) katında zamanların değerleri birbirine eşittir. Ancak öyle zamanlar vardır ki o zamanlarda öyle hadiseler olur ki, o vakte diğer zaman dilimlerinden daha üstün bir değer kazandırır.eceb-i şerîfin ilk Cuma gecesine isabet eden Regâib Geceside bu müstesna zamanlardan biridir. Cuma geceleri böyle kıymetli vakitlerden biridir.

   Regaib Gecesi gibi iki kıymetli gecede biraraya gelince, bu gece dahada bir kıymetli oluyor. Bu gece, yalvarış ve yakarışların Yüce Mevlaya sunulduğu ve Onun rahmetinden af istenildiği umut, huzur ve müjde gecesidir.

   Sevgili Peygamberimiz (s.a.v) Regaib gecesinin içinde bulunduğu Recep ayında çok dua eder, namaz kılar, oruç tutar, iyiliklerin her çeşidini yapar, sadaka vermeye özen gösterirdi.

    İdrak ettiğimiz mübarek Regaib Kandili vesilesi ile ruhumuzu karartan kötü duygu ve düşünceleri kalplerimizden atalım. İbadetin zevkinden bizi mahrum eden nefsin kötü arzularını frenleyelim. Gönül dünyamızı bulandıran haset, kin, düşmanlık gibi kötü duygulardan temizleyelim.

4 yorum:

Âwdil dedi ki...

Kandiliniz,mübarek ve hayırlara vesile olsun,inşallah.

Deli Anne dedi ki...

Kandiliniz mübarek olsun..sevgiler:)

örgüveyemek-gülşence dedi ki...

beyaz bir gülgönderiyorum yaprağında iman dalında sevgi kokusunda MUHAMMET var haneniz kalpiniz nurlaDOLSUN kandiniz mubarek olsun

Cafe Pepela dedi ki...

Es-Selamu aleyküm.
Halis dualarınıza ; gönülden ' amin '.

Üç aylarımız, hayırlara vesile olsun inşaAllah.

Kalbi sevgi ve selamlarımla

BU BLOGDA YAYINLANAN HER ŞEY BANA AİTTİR İZİNSİZ KULLANILMASI YASAKTIR VE SUÇTUR DİKKATİNİZE.

DOST SANMA

Dost sanma "şanlı" vaktinde yanında olanı, Dost bil "gamlı" vaktinde elinden tutanı
 
BLOG designed by EDACROCHE